Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: król i królowa odwiedzają Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 4 grudnia do niedzieli 10 grudnia 2023 r.

  1. Premier Tajlandii Srettha Thavisin przybyła do Patong w ubiegły weekend i przeprowadziła inspekcję ćwiczeń bezpieczeństwa.

W wydarzeniu wzięli udział konsulowie i konsulowie honorowi z siedzibą w Phuket z ośmiu krajów, którymi są Holandia, Meksyk, Mongolia, Rosja, Chiny, Anglia, Francja i Finlandia.

2. Pożar zniszczył luksusową restaurację należącą do obcokrajowca w Thalang, powodując straty na wiele milionów bahtów – twierdzi policja w Thalang.

W tym czasie było wielu zagranicznych klientów, którzy jedli jedzenie, ale na szczęście udało im się uciec z restauracji bez żadnych obrażeń.

3. Jego Królewska Mość Król Maha Vajiralongkorn i Jej Królewska Mość Królowa Suthida Bajrasudhabimalalakshana przewodniczyli 35. Regatom o Puchar Króla w Phuket.

Jej Królewska Mość Królowa Suthida wzięła udział w regatach treningowych w klasie IRC Zero na łodzi kilowej THA72.

4. Urząd imigracyjny w Phuket przeprowadził inspekcję salonu fryzjerskiego w Patong po tym, jak został powiadomiony przez zaniepokojonego obywatela, że ​​rzekomo cudzoziemiec pracuje tam nielegalnie.

Pracownicy salonu fryzjerskiego powiedzieli funkcjonariuszom, że zdjęcie, które otrzymali w Internecie, było starym zdjęciem. Przyznali, że wcześniej w zakładzie fryzjerskim pracował cudzoziemiec.

5. Trwa coroczny karnawał w Patong, aby zaznaczyć początek sezonu turystycznego na Phuket.

Coroczny karnawał w Patong ma na celu pobudzenie turystyki i gospodarki zarówno wśród turystów tajskich, jak i zagranicznych.

To tyle na ten tydzień. Uważajcie i bądźcie bezpieczni!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.