Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: w wypadku autobusu wycieczkowego zginęło ponad 14 osób i nie tylko

ZDJĘCIE: Zespół ratunkowy Sawang Ratch Sattha Thammasathan Bang Sapan

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 4 grudnia 2023 r. do niedzieli 10 grudnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. 5 grudnia to dzień o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców Tajlandii – jest to Dzień Ojca, obchodzony na cześć zmarłego, wielkiego króla Bhumibola Adulyadeja, którego urodziny przypadają w tym dniu.

Tajlandia przygotowuje się do obchodów rocznicy urodzin króla Bhumibola Adulyadeja Wielkiego przypadającej 5 grudnia, w dzień obchodzony również jako święto narodowe i dzień ojca.

Mamy nadzieję, że Dzień Ojca był dla wszystkich bezpieczny i udany.

2. Funkcjonariusze policji w Huai Yang otrzymali zgłoszenie o zderzeniu autokaru z przydrożnymi drzewami na ulicy Phetkasem Road w dystrykcie Thap Sakae w Prachuap Khiri Khan. Zgłoszono 14 ofiar i wielu rannych.

Inżynierowie samochodowi, tajski Departament Transportu Lądowego i odpowiednie agencje przeprowadzili kontrolę w terenie autokaru Bangkok-Nathawi, który uderzył w przydrożne drzewa w Parku Narodowym Hatwanakorn w Prachuap Khiri Khan.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 15 na dzień 10 grudnia 2023 r.

3. Aon Vacharaesorn Vivacharawongse, drugi syn Jego Królewskiej Mości Króla Maha Vajiralongkorna, przybył do Tajlandii ze swoją drugą wizytą w 2023 r. z okazji Dnia Ojca.

Vacharaesorn Vivacharawongse, drugi najstarszy syn Jego Królewskiej Mości Króla Tajlandii, odwiedził w sobotę 9 grudnia ogród Nong Nooch w rejonie Pattaya.

Zarówno Tajowie, jak i obcokrajowcy bardzo pozytywnie zareagowali na wizytę w mediach społecznościowych.

4. W niezwykle smutnej wiadomości Kanchana Phattharachoke, dyrektor generalna tajskiego Departamentu Informacji i Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformowała, że ​​zastępca dyrektora generalnego Departamentu Informacji i zastępca rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych Natapanu Nopakun zmarł nagle po pewnym czasie prywatnej walki z nieujawnioną chorobą.

Natapanu było cennym źródłem komunikacji i informacji dla zagranicznych turystów i emigrantów podczas pandemii Covid-19 w Tajlandii. Wielu obcokrajowców będzie brakowało jego codziennych odpraw w języku angielskim oraz jasnych, zwięzłych i empatycznych przekazów. Był także stałym zwolennikiem większych praw i równości obcokrajowców na emigracji w Tajlandii, a jego obecności będzie bardzo brakowało społeczności zagranicznych emigrantów w Tajlandii.

5. Pan Kowit Phakamas, dyrektor generalny tajskiego Departamentu Promocji Kultury, publicznie ogłosił rejestrację Festiwalu Songkran w Tajlandii jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości przez UNESCO.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin przewodniczył uroczystościom związanym z oficjalnym uznaniem Songkran za niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości UNESCO, które odbyło się na placu miejskim w ratuszu w Bangkoku.

Przyszły rok Songkran zapowiada się na prawdopodobnie największy jak dotąd festiwal, choć niektórzy czytelnicy z radością usłyszą, że nie ma planów organizowania trzydziestodniowych zabaw w wodzie bez przerwy. Zamiast tego przez cały kwiecień 2024 r. we wszystkich prowincjach Tajlandii będą odbywać się różne uroczystości kulturalne, rozrywkowe, religijne i inne, rozłożone w różnych datach i godzinach. Słynne, choć nieco polaryzujące, walki wodne ograniczą się do ustalonych „stałych terminów”, dla większości kraju od 13 do 15 kwietnia.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.