Kapitan łodzi wskakuje do morza w Chalong, aby uciec przed możliwą próbą buntu ze strony członka załogi

Chalong –

Kapitan łodzi wskoczył do morza, próbując uciec, po tym, jak członek załogi rzekomo próbował zaatakować go nożem na łodzi w Rawai.

Dowództwo Trzeciego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii powiedziało Phuket Express, że zostało powiadomione o incydencie na początku tego tygodnia od niezidentyfikowanego właściciela dwupiętrowej łodzi rybackiej. Łódź płynęła z plaży Kata do Chalong.

Właściciel łodzi został powiadomiony przez kapitana łodzi, że kiedy dotarli do plaży Nai Harn w Rawai, członek załogi łodzi próbował zaatakować kapitana łodzią nożem. Kapitan łodzi następnie wskoczył do morza, aby uniknąć ewentualnej próby buntu.

Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii dotarła na łódź, zanim złapała członka załogi łodzi, który również nie został od razu zidentyfikowany przez władze. Jak już wspomniano, kapitana łodzi nie odnaleziono w pobliżu, ponieważ dopłynął do lądu i zadzwonił do właściciela. Członek załogi łodzi został zabrany na komisariat policji w Chalong w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

Nie było jasne, co było przyczyną zdarzenia.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.