Policja zaangażowana w sprawę złodzieja okradającego turystę na plaży w Thalang

Thalang –

Policja pracowała nad wyśledzeniem złodzieja, który okradł turystę pływającego na plaży w Sakoo.

Policja w Sakoo przekazała Phuket Express, że w poniedziałkowe popołudnie (11 grudnia) otrzymała informację, że złodziej ukradł torbę z kosztownościami niezidentyfikowanemu zagranicznemu turystowi płci męskiej na plaży Nai Yan, gdy ten kąpał się w morzu. Gdy turysta wyszedł z wody, jego torba zniknęła. W jego torbie znajdował się telefon komórkowy, gotówka i paszport.

Turysta namierzył swój telefon komórkowy za pomocą aplikacji GPS za pomocą komputera i odkrył, że lokalizacja jego telefonu komórkowego wskazuje obszar Tha Chatchai. Natychmiast zwrócił się o pomoc do organów ścigania. Skontaktowano się z policją na punkcie kontrolnym Phuket w Tha Chatchai i stwierdzono, że pojazd podejrzanego wjeżdża na teren Biura Administracyjnego subokręgu Mai Khao. Kiedy podejrzany zobaczył policję, zaczął uciekać.

Policji udało się odzyskać skradzioną torebkę, ale sprawca uciekł. W torbie zniknęła gotówka i nie znaleziono telefonu komórkowego, chociaż paszport pozostał. Lokalizacja telefonu komórkowego w tym czasie nadal wskazywała, że ​​jest aktywny w lesie w Mai Khao. Policja w końcu znalazła telefon komórkowy i zwróciła go turystce.

Turysta złożył dodatkowe zgłoszenie policji w Sakoo, mając nadzieję, że podejrzany zostanie nadal złapany, a gotówka, której wysokość nie została ujawniona, zostanie zwrócona.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.