Ministerstwo Turystyki Tajlandii zamierza pobudzić turystykę w miastach drugorzędnych

KOMUNIKAT PRASOWY:

(NNT) – Ministerstwo Turystyki i Sportu przygląda się promocji turystyki w miastach drugorzędnych.

Minister turystyki i sportu Sudawan Wangsuphakijkosol ogłosił plany usprawnienia turystyki w drugorzędnych miastach Tajlandii. Inicjatywa ta wpisuje się w politykę Premiera zakładającą poszerzanie atrakcji turystycznych poza główne hotspoty.

Prowincje takie jak Nong Bua Lamphu i Kanchanaburi, bogate w ciekawe miejsca, są celem większej ekspozycji zarówno dla turystów lokalnych, jak i zagranicznych. Celem ministerstwa na rok 2024 jest zwiększenie średnich wydatków turystów, które obecnie wynoszą około 43,000 9 bahtów na podróż, przy średnim pobycie wynoszącym XNUMX dni.

Aby to osiągnąć, Ministerstwo zorganizuje różne działania promocyjne, w tym wydarzenia światło i dźwięk w miastach drugorzędnych. Wydarzenia te mają na celu zachęcenie turystów do przedłużenia pobytu nie tylko w tych miastach, ale także w pobliskich atrakcjach. Gotowość zakwaterowania jest kluczem do tej strategii promocji, która nie ogranicza się do przygranicznych prowincji.

Na przykład turyści z Malezji często odwiedzają nie tylko południowe prowincje przygraniczne, ale także Bangkok i północną Tajlandię.

Odnosząc się do spadku liczby chińskich turystów, Minister odnotował zauważalny spadek w tym roku. Jednakże wzrost liczby gości z innych krajów wymaga zmiany orientacji rynkowej. Chociaż nie ma obecnie planów przedłużenia polityki bezpłatnych wiz, Ministerstwo rozważa wydłużenie czasu pobytu europejskich turystów, przy czym obecnie 30-dniowa wizyta uważa się za wystarczającą.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.