Zaginiony Fin odnalazł się bezpieczny w Patong po utracie kontaktu z rodziną w Finlandii

Phuket -

Zaginiony Fin w Phuket został odnaleziony cały i zdrowy po tym, jak stracił kontakt z rodziną w Finlandii, co wzbudziło ich wielkie zaniepokojenie.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że w piątek (15 grudniath) otrzymali powiadomienie od fińskiego turysty, pana A (pseudonim), który powiedział, że skontaktowała się z nim rodzina przyjaciela mieszkająca w Finlandii w celu złożenia raportu policyjnego.

Rodzina powiedziała panu A, że nie może skontaktować się z synem, który odwiedzał Phuket od 6 grudniath , zeszły tydzień. Obawiali się, że zaginiony mężczyzna może być w niebezpieczeństwie. Pan A zgodził się złożyć raport na policji, ponieważ nie widział osobiście zaginionego mężczyzny.

Policja turystyczna w Phuket zgodziła się przeprowadzić dochodzenie i ustaliła, że ​​fiński turysta przebywał w Patongu w czwartkowy wieczór (14 grudniath) i było bezpiecznie. Za namową policji „zaginiony” turysta w końcu skontaktował się z rodziną w Finlandii i powiedział, że wszystko z nim w porządku.

Nie jest jasne, dlaczego mężczyzna przez ponad tydzień nie kontaktował się z rodziną ani dlaczego utracił kontakt. Nazwisko „zaginionego” turysty zostało ukryte ze względu na jego prywatność.

Phuket Express zauważa, że ​​nie jest to rzadkością w Tajlandii, ponieważ często zaginieni turyści później odnajdują się w dobrym stanie, szczególnie w Pattaya i Phuket. W wielu przypadkach po prostu za bardzo cieszyli się wakacjami i stracili kontakt. Pan A podziękował policji za pomoc.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.