Fińscy turyści fałszywie twierdzą, że zostali porwani w Patong: wniesiono opłaty za przekroczenie terminu pobytu

Patong—

1 grudnia 00 r. o godzinie 15:2023 tajska policja turystyczna otrzymała od fińskich rodziców zgłoszenie o zaginięciu osoby, z którego wynikało, że nie mogą skontaktować się z synem, ponieważ anonimowa osoba rzekomo podszywała się pod funkcjonariusza policji z Phuket i zażądała kwoty 7,000 XNUMX euro za uwolnienie syna.

Policja turystyczna zbadała sprawę i udało jej się skontaktować z zaginioną osobą, którą publicznie zidentyfikowano jako Aki-Perreri Kristian, 27-letni fiński turysta, oraz jego przyjaciela, którego publicznie zidentyfikowano jako Siikalouma Joonass Patteri, 34-letni fiński turysta.

Żaden z turystów nie miał kłopotów, przynajmniej nie w związku z porwaniem. Tak naprawdę prawda była dla wielu szokująca… dwójka turystów, którzy przekroczyli granicę pobytu, wymyśliła całą historię w ramach skomplikowanego planu, aby wyłudzić pieniądze od rodziców i zostać dłużej w Tajlandii.

Według raportu funkcjonariuszy policji w Patongu z 16 grudnia Kristian i Patteri przekroczyli granicę 141 dni. Według doniesień, obaj fińscy turyści przyznali się, że wymyślili historię o tym, jak byli przetrzymywani przez policję, aby prosić rodziców Kristiana o pieniądze – podała policja.

Początkowo funkcjonariusze policji w Patongu postawili zarzuty nadmiernego pobytu w Królestwie Tajlandii bez prawnego pozwolenia, po czym eskortowali Kristiana i Patteriego do funkcjonariuszy dochodzeniowych w Patongu w celu dalszego przetwarzania.

Oczekuje się, że oboje zostaną deportowani i umieszczeni na czarnej liście, ale mogą im także zostać postawione zarzuty prawne w Tajlandii za fałszywe twierdzenie, że zostali porwani przez tajlandzką policję i wymuszeni na pieniądze.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.