Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: Wypadek ciężarówki z dźwigiem w Patong powoduje poważne zniszczenia i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 11 grudnia 17 r. do niedzieli 2023 grudnia XNUMX r.

  1. Czterech duńskich turystów odniosło obrażenia po tym, jak pickup zderzył się z ich minivanem w Thep Krasattri.

Czterej duńscy turyści, wszyscy należący do tej samej rodziny, właśnie przybyli na międzynarodowe lotnisko w Phuket przed wypadkiem.

2. Znaleziono Rosjanina, który był bez koszuli i bez butów, jak oszołomiony chodził po międzynarodowym lotnisku w Phuket, wchodził do sklepów, powodując zakłócenia porządku publicznego i prawdopodobnie miał problemy psychiczne. Później został na krótko zatrzymany, aby uzyskać pomoc od przyjaciół.

W końcu udało się skontaktować z przyjaciółmi mężczyzny i według doniesień pomagali mu bezpiecznie dotrzeć do miejsca docelowego.

3. Według doniesień w morzu u wybrzeży Karon znaleziono ciało prawdopodobnie należące do cudzoziemca.

Jednak ratownicy nie znaleźli ciała i później zgłoszono, że ciało odpłynęło.

4. Ciężarówka z dźwigiem uderzyła w co najmniej dwa słupy energetyczne, dwa domy oraz co najmniej sześć samochodów i cztery motocykle, po czym stanęła w płomieniach w Patong. Jedna osoba została ranna.

Na nagraniu z telewizji przemysłowej widać, że ciężarówka z dźwigiem nie była w stanie wjechać na wzgórze, zanim cofnęła się.

Ostrzeżenie dotyczące treści graficznych w poniższym materiale wideo CCTV.

5. Tajska policja turystyczna otrzymała od fińskich rodziców zgłoszenie o zaginięciu osoby, w którym stwierdzono, że nie mogą skontaktować się z synem, ponieważ anonimowa osoba rzekomo podszyła się pod funkcjonariusza policji w Phuket i zażądała kwoty 7,000 XNUMX euro za uwolnienie syna.

Oczekuje się, że oboje zostaną deportowani i umieszczeni na czarnej liście, ale mogą im także zostać postawione zarzuty prawne w Tajlandii za fałszywe twierdzenie, że zostali porwani przez tajlandzką policję i wymuszeni na pieniądze.

To tyle na ten tydzień. Uważajcie i bądźcie bezpieczni!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.