Rosjanin aresztowany za włóczenie się z mieczem po słynnym obszarze boksu tajskiego w Phuket

Chalong –

23-letni Rosjanin został aresztowany po tym, jak przyłapano go błąkającego się z mieczem po słynnym tajskim kompleksie boksu w Chalong na Phuket.

Policja w Chalong powiedziała Phuket Express, że została powiadomiona o zdarzeniu o 4:30. w poniedziałek (18 grudnia godzth) w Soi Ta-iad. Przybyli na miejsce zastali cudzoziemca, który trzymał miecz i szedł drogą. Zatrzymanie i aresztowanie cudzoziemca zajęło policji niewiele czasu. Nikt nie odniósł obrażeń i nic nie zostało uszkodzone, co jest dobrą wiadomością, ponieważ w momencie zdarzenia okolica była pełna zagranicznych turystów i lokalnych mieszkańców.

Policja w Chalong zidentyfikowała cudzoziemca jako 23-letniego Rosjanina (ze względu na prywatność „Phuket Express” zataja jego nazwisko ze względu na możliwą chorobę psychiczną). Policja w Chalong powiedziała „Phuket Express”, że podejrzany ma problemy psychiczne i nie był w stanie wówczas nad sobą zapanować.

„Phuket Express” zauważył, że w Soi Ta-iad znajduje się wiele sal do boksu tajskiego, a mieszka tam i przebywa wielu obcokrajowców.

Nie było jasne, jaką wizę posiadał podejrzany i czy prawdopodobnie zostanie deportowany lub umieszczony na czarnej liście w związku z incydentem, chociaż policja zauważyła, że ​​pierwszym krokiem będzie zapewnienie mężczyźnie pomocy psychiatrycznej.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.