Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: wydłużone godziny zamknięcia klubów nocnych i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 11 grudnia 2023 r. do niedzieli 17 grudnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Vacharaesorn Vivacharawongse, drugi najstarszy syn Jego Królewskiej Mości Króla Tajlandii, odwiedził Ogród Nong Nooch w rejonie Pattaya.

Mieszka w Nowym Jorku od 27 lat, a w zeszłym roku po długiej nieobecności zaczął ponownie odwiedzać Tajlandię.

2. Policjanci Mueang Khon Kaen prowadzili dochodzenie w sprawie pana Somlucka Kamsinga, byłego boksera amatora, zdobywcy złotego medalu, za rzekome przyjęcie 17-letniej dziewczyny do hotelu w Khon Kaen.

Somluck Kamsing, były bokser amator, zdobywca złotego medalu, rozmawiał z policją na temat zarzutów dotyczących zabrania 17-letniej dziewczyny do hotelu w Khon Kaen.

Somluck stanowczo zaprzeczył zarzutom, twierdząc, że nie znał jej wieku i zwrócił uwagę, że nieletnia była w klubie nocnym, do którego wstęp mają wyłącznie osoby dorosłe, i rzekomo posłużyła się kopią fałszywego dokumentu tożsamości, aby uzyskać wstęp.

3. Zastępca rzecznika rządu Tajlandii publicznie ujawniła wnioski po posiedzeniu gabinetu dotyczące 30-dniowego zwolnienia z obowiązku wizowego w celach służbowych dla japońskich gości, obowiązującego od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2026 r.

Japonia ma potencjał w różnych branżach, które rząd Tajlandii zamierza promować, w tym w branżach ekologicznych, pojazdach elektrycznych, dziedzinach medycyny, gospodarce cyfrowej i innych branżach.

4. Tajski Sąd Karny w Ratchadaphisek w Bangkoku orzekł, że pani Rukchanok Srinork, posłanka Move Forward, jest winna znieważenia instytucji królewskiej na mocy sekcji 112 i została skazana na 6 lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Później została zwolniona za kaucją w wysokości 500,000 XNUMX bahtów pod pewnymi warunkami i obiecała, że ​​nadal będzie opowiadać się za zmianami w Tajlandii.

5. W dniu 11 grudnia 30 r. o godzinie 16:2023 Pan Anutin Charnvirakul, Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych oraz odpowiednie agencje przeprowadziły kontrolę terenową w dzielnicy rozrywkowej przy Khao San Road w Bangkoku po wydłużeniu legalnych godzin życia nocnego do godziny 4 rano.

Anutin stwierdził, że na razie prawne przedłużenie godzin zamknięcia klubów nocnych w niektórych obszarach przebiega bezproblemowo.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.