Żółw morski składa 118 jaj na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Żółw skórzasty złożył 125 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w poniedziałek (18 grudniath) zostali powiadomieni o żółwiu przez lokalnych mieszkańców Baan Bor Kuan, Na Tei. Pracownicy marynarki znaleźli na plaży Tha Sai ślady żółwia morskiego składającego jaja.

DMCR ostatecznie znalazło gniazdo żółwia skórzastego zawierające 125 jaj. Spośród nich 91 to jaja płodne. Gniazdo jest tymczasowo otoczone siatką, aby inne zwierzęta lub ludzie nie uszkodzili jaj.

Urzędnicy DMCR oświadczyli, że za około 60 dni wyklują się młode żółwie skórzane.

Podobne artykuły:

Żółw skórzasty złożył 118 jaj na plaży w dystrykcie Tai Mueang.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.