Nowa polisa ubezpieczeniowa zaproponowana w celu zwiększenia bezpieczeństwa turystyki w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd rezygnuje z opłaty turystycznej w wysokości 300 bahtów i koncentruje się na kompleksowym planie ubezpieczenia dla turystów zagranicznych, uwzględniając kwestie bezpieczeństwa. Plan zaproponowany przez Ministerstwo Turystyki i Sportu obejmuje ubezpieczenie do 500,000 1 bahtów na wypadek obrażeń i XNUMX milion bahtów na wypadek śmierci w wyniku wypadku.

Premier Srettha Thavisin poleciła ministerstwu stworzenie polisy ubezpieczeniowej obejmującej wszystkich turystów, mającej na celu wzmocnienie reputacji Tajlandii jako bezpiecznego kierunku podróży. Nowe podejście rządu zastępuje wcześniejszą propozycję opłat i oczekuje się, że będzie obejmować większy budżet niż początkowo sugerowane 50 milionów bahtów.

Inicjatywa ta jest następstwem rozwiązania Funduszu Pomocy Turystom Zagranicznym, który wcześniej zapewniał turystom odszkodowania powypadkowe. Premier podkreślił również potrzebę współpracy między Ministerstwem Turystyki i Sportu a Ministerstwem Zdrowia Publicznego, a także zwiększonego nadzoru Królewskiej Policji Tajlandii nad policją imigracyjną i turystyczną.

Zapewnienie kompleksowego ubezpieczenia jest postrzegane jako kluczowy krok w zwiększaniu zaufania turystów, zwłaszcza w świetle niedawnych incydentów, które uwypukliły kwestie bezpieczeństwa. Prezes Tajskiego Stowarzyszenia Hoteli, Marisa Sukosol Nunbhakdi, wyraziła swoje poparcie dla planu, podkreślając potrzebę przejrzystej komunikacji na temat szczegółów rekompensaty w przypadku różnych scenariuszy medycznych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.