Tajlandia przoduje w zapewnianiu płynnej turystyki z krajami sąsiadującymi

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin ogłosiła plany rozwoju płynnej turystyki między Tajlandią, Wietnamem, Laosem i Kambodżą po spotkaniu z przywódcami trzech krajów, które odbyło się na marginesie szczytu w Tokio z okazji 50. rocznicy współpracy Japonii z ASEAN.

 

W rozmowie z prezydentem Wietnamu Vo Van Thuongiem obaj przywódcy zgodzili się na wznowienie posiedzeń gabinetu, przy czym Wietnam zaproponował, że pierwsze spotkanie będzie gospodarzem w maju przyszłego roku. Jednym z kluczowych tematów będą strategie ustalania cen ryżu mające na celu zwiększenie dochodów rolników. Võ zasugerował wspólne wysiłki na rzecz promowania płynnej turystyki w Tajlandii, Wietnamie, Laosie i Kambodży, umożliwiając turystom podróżowanie między tymi krajami bez konieczności posiadania osobnych wiz.

 

Srettha spotkała się także z premierem Kambodży Hunem Manetem, omawiając utworzenie konsulatu Tajlandii w Siem Reap w celu wspierania rosnącej liczby turystów odwiedzających kompleks świątynny Angkor Wat.

W rozmowach z prezydentem Indonezji Joko Widodo Srettha potwierdził zakup przez Indonezję 2 mln ton tajskiego ryżu. Ten wzrost eksportu ryżu przypisuje się suszy i zjawisku El Niño. Widodo zobowiązał się do wysłania urzędników na spotkanie w przyszłym roku z tajskim ministrem rolnictwa i spółdzielni, kapitanem Thamanatem Prompowem, aby omówić przyszły handel i współpracę między obydwoma narodami.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.