Rząd Tajlandii przypomina szpitalom, że nie mogą przyjmować pacjentów w nagłych przypadkach, w tym turystów zagranicznych

KOMUNIKAT PRASOWY:

Narodowy Instytut Medycyny Ratunkowej (NIEMS) potwierdził swoją gotowość do poradzenia sobie ze spodziewanym wzrostem liczby wypadków podczas święta Nowego Roku. Organizacja przeprowadziła już ćwiczenia dla zespołów ratownictwa medycznego, aby zapewnić gotowość.

 

Instytut stwierdził, że w tej kwestii duży nacisk położono na system powszechnej opieki dla pacjentów w nagłych przypadkach (UCEP). System przeznaczony jest do ochrony pacjentów w sytuacjach krytycznych.

 

W ramach UCEP pacjenci mają być leczeni w najbliższym szpitalu bezpłatnie przez pierwsze 72 godziny, dopóki nie zagraża im niebezpieczeństwo i będzie można ich bezpiecznie przenieść. Kryteria krytycznych stanów nagłych obejmują utratę przytomności, zatrzymanie akcji serca, osłabienie kończyn, nagłe nieprawidłowości, poważne obrażenia fizyczne i mózgu zagrażające życiu oraz stany wpływające na oddychanie lub krążenie.
W nagłych przypadkach, które nie są krytyczne, pacjentom zaleca się skoordynowanie leczenia z uprawnionymi szpitalami lub skorzystanie z ubezpieczenia.

 

Zdarzały się przypadki, gdy szpitale odmawiały pacjentom, podając takie przyczyny, jak przekroczenie pojemności. NIEMS podkreśla jednak, że zgodnie z prawem szpitale muszą najpierw przyjmować pacjentów bez pytania o ich prawa i sytuację finansową.

 

W przypadku turystów zagranicznych instytut dzieli to na dwie kwestie: cudzoziemcy mogą leczyć się w dowolnym szpitalu, niezależnie od stanu nagłego. Jednakże w przypadku krytycznych sytuacji awaryjnych szpitale będą żądać zwrotu wydatków z istniejących funduszy pacjenta zagranicznego, takich jak ubezpieczenie na życie, zdrowie lub podróżne. Po przyjęciu pacjenta do szpitala nie można odmówić leczenia.

NIEMS – podlegający Ministerstwu Zdrowia Publicznego – odgrywa kluczową rolę w rozwoju i zarządzaniu służbami ratownictwa medycznego (EMS) na terenie całego kraju. Organizacja koncentruje się na integracji EMS z ogólnym systemem opieki zdrowotnej w ramach krajowego planu rozwoju Tajlandii.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.