Trzydziestu Chińczyków aresztowanych za nielegalną pracę na budowie w Phuket

Phuket -

Trzydziestu obywateli Chin zostało aresztowanych po tym, jak przyłapano ich na nielegalnej pracy na placu budowy w Thalang.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że we wtorek (19 grudniath) funkcjonariusze Policji Turystycznej w Phuket, Policji Thalang i Urzędu Pracy w Phuket dokonali inspekcji placu budowy w podokręgu Baan Pa Krong Cheap w Thep Krasattri.

Początkowo aresztowano dwunastu obywateli Chin, a 18 innych Chińczyków uciekło, ale ostatecznie zostali złapani. Powiedzieli, że zostali wprowadzeni na pokład przez chińskiego głównego pracownika/przełożonego. Otrzymywali 300–600 juanów dziennie (1,500–3,000 bahtów) i stwierdzono, że pracują nielegalnie na budowie.

Zabrano ich na komisariat policji w Thalang, gdzie usłyszeli zarzuty pracy bez pozwolenia.

Tajska policja zataiła nazwę placu budowy i firmy.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.