Indyjskie przedłużanie pobytu na 6 lat, aresztowane za rzekomą działalność lichwiarzy w Nonthaburi

Nonthaburi —

W dniu 20 grudnia 2023 r. funkcjonariusze imigracyjni prowincji Nonthaburi schwytali podejrzanego z Indii, który przekroczył 2,366 dni w Tajlandii i rzekomo był zamieszany w nielegalną działalność lichwiarzy w Mueang Nonthaburi w Nonthaburi.

Według raportu urzędników Royal Thai Immigration, ich niedawna polityka dotycząca rozwiązywania problemów z zadłużeniem nielegalnych lichwiarzy została opublikowana przez rząd Tajlandii, w wyniku czego funkcjonariusze przeprowadzili dochodzenie w sprawie rzekomego lichwiarza na rynku Muenag Nonthaburi, który był publicznie dostępny zidentyfikowany jedynie jako pan Kay, 39-letni Hindus.


Funkcjonariusze imigracyjni odkryli jednak, że Kay przebywała w Tajlandii dłużej niż 6 lat, czyli 2,366 dni, i że w jej miejscu zamieszkania znajdował się notatnik zawierający informacje o kilku windykacjach długów – stwierdzili funkcjonariusze imigracyjni.

Początkowo Kay podobno zaprzeczał zarzutom, że jest lichwiarzem i rzekomo powiedział urzędnikom imigracyjnym, że notatnik jest własnością jednego z jego indyjskich przyjaciół. Przedstawiciele imigracji z Nonthaburi zobowiązali się do dalszego dochodzenia, aby znaleźć zaangażowane osoby i pociągnąć je do odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.