Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozważa wydłużenie godzin życia nocnego w innych prowincjach

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Tajlandii ponownie podkreśliło potrzebę oceny obszarów pilotażowych, które umożliwiają otwarcie obiektów rozrywkowych do godziny 4:XNUMX przed rozważeniem rozszerzenia ich na inne prowincje lub wydłużenia godzin otwarcia w czasie festiwalu noworocznego.

Anutin Charnvirakul, wicepremier i minister spraw wewnętrznych, powiedział, że konieczna jest dalsza ocena, aby podjąć decyzję o wydłużeniu godzin sprzedaży alkoholu. Obecnie licencjonowane puby mogą być otwarte do 4 rano, ale zgodnie z ustawą o kontroli alkoholu sprzedaż alkoholu jest ograniczona do północy.

Ponadto minister Anutin zapowiedział, że będzie rozmawiał z premierem o możliwości zwiększenia liczby wyznaczonych stref z wydłużonymi godzinami funkcjonowania klubów nocnych w okresie noworocznym. Podkreślił, że wydłużenie godzin pracy wymaga koordynacji z innymi organami, takimi jak lokalna policja i Biuro Urzędu Kontroli Narkotyków.

Minister spraw wewnętrznych wspomniał także o nielegalnym prowadzeniu nocnych obiektów rozrywkowych poza wyznaczonymi obszarami, w szczególności w prowincji Maha Sarakham. Podkreślił, że jeśli lokale będą działać poza wyznaczonymi strefami i będą sprzedawać alkohol po wyznaczonym czasie, grożą im kroki prawne. Zapewnił, że istniejące przepisy wystarczą do utrzymania porządku, pod warunkiem, że wszyscy będą się do nich stosować i ponoszą odpowiedzialność.

Zapytany o termin oceny tej polityki Anutin odpowiedział, że zostanie ona dokonana jak najszybciej, sugerując termin roczny. Wyjaśnił, że wszelkie zmiany lub egzekwowanie nowych przepisów zostaną wprowadzone, jeśli zostaną uznane za korzystne i możliwe do kontrolowania.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.