Tajlandia powita w 26.4 r. 2023 mln zagranicznych turystów po długich godzinach nocnego życia i może pochwalić się rekordowymi dochodami

Krajowy-

20 grudnia 2023 r. pani Sudawan Wangsuphakijkosol, tajska minister turystyki i sportu, publicznie ujawniła, że ​​skumulowana liczba turystów zagranicznych w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 20 grudnia 2023 r. wyniosła 26,455,680 1.1 XNUMX osób, co generuje dochód w wysokości ponad XNUMX biliona bahtów .

Pięć najpopularniejszych narodowości odwiedzających Tajlandię to Malezyjczycy, Chińczycy, Rosjanie, Koreańczycy i Hindusi. Według Sudawan w zeszłym tygodniu, od 104,838 do 11 grudnia, w związku z wakacjami szkolnymi w Malezji, ponad 17 XNUMX malezyjskich turystów odwiedziło Tajlandię.

Minister Turystyki publicznie oświadczył, że turyści zagraniczni pozytywnie zareagowali na dłuższe życie nocne do 4 rano w niektórych obszarach, takich jak Bangkok, Chiang Mai, Pattaya, Phuket i innych.

Odpowiednie agencje zebrały dane na temat nowo rozbudowanych dzielnic rozrywkowych i uważnie monitorują skutki takich działań, zauważył Sudawan.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.