TTB Analytics prognozuje historyczny wzrost turystyki w Tajlandii na rok 2024

KOMUNIKAT PRASOWY:

BANGKOK (NNT) – Agencja prognoz gospodarczych „TTB Analytics” przewiduje, że w 2024 r. turystyka krajowa w Tajlandii przejdzie do historii drugi rok z rzędu, a szacowana liczba turystów sięgnie 292.1 mln wizyt.

Jednak głębsza analiza pokazuje, że rok 2024 może stanowić szczyt, ponieważ struktura demograficzna populacji podróżujących – w wieku 25–65 lat – po raz pierwszy od ponad 30 lat wchodzi w fazę spadku.

Wymaga to planowania strategicznego i rozwoju turystyki krajowej, aby sprostać tym wyzwaniom. Trwający projekt „Niewidoczna Tajlandia”, promujący mniej znane kierunki, stoi przed krytycznym pytaniem: czy te obecnie odwiedzane miejsca mogą zachować swój urok i zachęcić do „Revisit Intention”.

Aby zapewnić zrównoważony rozwój turystyki tajskiej, TTB Analytics proponuje kilka strategii. Jednym z podejść jest łączenie atrakcji naturalnych w celu ulepszenia i podniesienia poziomu już istniejących. Zaproponowano stworzenie wzajemnie powiązanych doświadczeń związanych z podróżami po pobliskich obszarach w oparciu o powiązania geograficzne, historyczne lub kulturowe, tworząc w ten sposób fascynujące narracje z podróży, które pozostawią trwałe wrażenie.

Agencja sugeruje również wspieranie „Atrakcji Kulturowej” poprzez wyróżnianie dzieł artystycznych odzwierciedlających zróżnicowany styl życia różnych społeczności, zilustrowanych kulturą materialną i napędzanych wierzeniami duchowymi i kulturowymi.

Wreszcie TTB Analytics zaleca włączenie innych celów do turystyki, ponieważ większość podróży ma charakter rekreacyjny, co może ograniczyć potencjał ponownych wizyt. Dlatego połączenie turystyki z innymi szczególnymi zainteresowaniami, takimi jak udana turystyka medyczna w Tajlandii, mogłoby zwiększyć atrakcyjność i zwiększyć trwałe zainteresowanie turystyką.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.