Cudzoziemiec i Tajlandia zaginęli po wywróceniu się łodzi w Khura Buri w Phang Nga

Phangnga –

Po wywróceniu się łodzi nurkowej w Khuri nadal zaginął jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia Dzielnica Buri.

Tajskie Centrum Dowodzenia Sił Morskich poinformowało „Phuket Express”, że o godzinie 9:00 w sobotę (23 grudnia godzrd) zostali powiadomieni z lokalnej łodzi, że łódź nurkowa wywróciła się w pobliżu wyspy Torinla (wyspa Khai), około czterech mil morskich na południe od Parku Narodowego Surin.

Łódź przewoziła 14 turystów, którzy wypłynęli z molo Thap Lamu w dystrykcie Thai Mueang, aby nurkować w pobliżu wyspy.

Lokalna łódź uratowała 12 osób, będących zarówno turystami, jak i członkami załogi łodzi. Wciąż jednak brakuje jednego obcokrajowca i jednego Tajlandczyka. Poszukiwania rozpoczęła Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.