Czterech Rosjan uratowanych po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga

Phangnga –

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Park Narodowy Ao Phang Nga w podokręgu Pan Yee powiedział Phuket Express, że w sobotę (23 grudniard) zostali powiadomieni, że łódź z długim ogonem wywróciła się na wschód od góry Talu na terenie parku narodowego.

Na morzu znaleziono czterech Rosjan, mężczyznę i trzy kobiety, tajskiego przewodnika i kapitana łodzi. W pobliżu znaleziono wywróconą łódź z długim ogonem. Wszyscy mieli na sobie kamizelki ratunkowe. Zostały uratowane i bezpiecznie zabrane z powrotem na ląd.

Dochodzenie w sprawie tego, co się stało, było w toku od chwili publikacji prasy.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.