Siedemdziesięciu turystów uratowano, zanim prom zatonął w pobliżu wysp w Surat Thani

Surat Thani –

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wysp Ang Thong.

Szef policji w Bo Phut, pułkownik Denduang Thongsrisuk, powiedział Phuket Express, że w piątek (22 grudniand) rano zostali powiadomieni z nocnego promu o incydencie podczas podróży promem z Surat Thani na Turtle Island (Koh Tao).

Kiedy prom dopłynął w pobliże wyspy Ang Thong, po uderzeniu silnych fal woda zaczęła wlewać się do promu. Podczas zdarzenia fale sięgały nawet trzech metrów. Ewakuowano około 70 zagranicznych pasażerów, a bezpieczeństwo przybyło na ląd, co zajęło około godziny, zanim prom ostatecznie zatonął pod powierzchnią morza.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.