Trzydziestu pasażerów przeżyło po tym, jak kierowca autobusu zasnął za kierownicą w Chumphon

ZDJĘCIE: Zespół ratunkowy Eak Teen Pee Lang Suan

Chumfon –

Trzydziestu pasażerów autobusu z Hat Yai w Song Khla do Ranong uniknął poważnych obrażeń po tym, jak kierowca zasnął za kierownicą w dzielnicy Lang Suan.

Policja w Lang Suan została powiadomiona o wypadku w sobotę wczesnym rankiem (23 grudnia).rd) przy głównej drodze Asia 41 w poddzielnicy Tha Mapla. Służby ratunkowe przybyły na miejsce i zastały uszkodzony autobus pasażerski jadący z Ranong – Hatyai na poboczu drogi.

Piętnastu pasażerów, którzy odnieśli różne obrażenia, zostało zabranych do pobliskiego szpitala. Piętnastu innych odniosło jedynie lekkie obrażenia.

Kierowca autobusu, pan Wancha Raksajan, lat 48, z Nakhon Si Thammara, powiedział tajskim mediom, że podróżowali z Hat Yai w Song Khla w kierunku Ranong. Przyznał, że zasnął za kierownicą, po czym gwałtownie się obudził i próbował zatrzymać autobus na poboczu.

Policja w Lang Suan kontynuuje dochodzenie i podejmuje dalsze kroki prawne.

Podobne wypadki:

Funkcjonariusze policji w Huai Yang otrzymali zgłoszenie o zderzeniu autokaru z przydrożnymi drzewami na ulicy Phetkasem Road w dystrykcie Thap Sakae w Prachuap Khiri Khan. Zgłoszono 14 ofiar i wielu rannych.

Inżynierowie samochodowi, tajski Departament Transportu Lądowego i odpowiednie agencje przeprowadzili kontrolę w terenie autokaru Bangkok-Nathawi, który uderzył w przydrożne drzewa w Parku Narodowym Hatwanakorn w Prachuap Khiri Khan. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 15 na dzień 10 grudnia 2023 r.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.