Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: odkryj odliczanie w Phuket i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 18 grudnia 24 r. do niedzieli 2023 grudnia XNUMX r.

  1. 23-letni Rosjanin został aresztowany po tym, jak przyłapano go błąkającego się z mieczem po słynnym tajskim kompleksie boksu w Chalong na Phuket.

Policja w Chalong powiedziała „Phuket Express”, że podejrzany ma problemy psychiczne i nie był w stanie wówczas nad sobą zapanować. Nie jest jasne, czy podejrzany zostanie deportowany.

2. Laotańczyk i obywatel Iranu zostali aresztowani w Phuket po tym, jak stwierdzono, że nielegalnie przebywają w Tajlandii jako obcokrajowcy.

Grożą im zarzuty nielegalnego wjazdu i pobytu w kraju bez pozwolenia i oczekują na deportację.

3. Trzydziestu obywateli Chin zostało aresztowanych po tym, jak przyłapano ich na nielegalnej pracy na placu budowy w Thalang.

Otrzymywali 300–600 juanów dziennie (1,500–3,000 bahtów) i stwierdzono, że pracują nielegalnie na budowie.

4. Odliczanie Discover Phuket 2024 odbędzie się 30 grudniath do 31 grudniast na Starym Mieście w Phuket.

W sobotę 30 grudniath odbędzie się specjalny Jarmark Lard Yai, a w niedzielę (31 grudnia brst) normalny niedzielny targ Lard Yai.

5. Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

W ubiegły weekend w Tajlandii doszło do licznych wywrotek, w dużej mierze związanych z chłodniejszą zimową pogodą i wiatrami prowadzącymi do wzburzonych fal i warunków na morzu. Urzędnicy tajskiego Departamentu Morskiego nadal ostrzegają małe łodzie, aby pozostały na lądzie do czasu poprawy warunków pogodowych.

To tyle na ten tydzień, Wesołych Świąt

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.