Siedemdziesięciu trzech turystów uratowanych po wywróceniu się łodzi motorowej w Satun

KOMUNIKAT PRASOWY:

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

491. Dywizjon Wojny Specjalnej Marynarki Wojennej szybko zareagował na sytuację, ratując wszystkich na pokładzie. Do wywrócenia doszło na skutek silnych fal, które doprowadziły do ​​pęknięcia kadłuba. Pasażerowie, wszyscy ubrani w kamizelki ratunkowe, zostali bezpiecznie przeniesieni na inną łódź motorową „Ploy Siam 559”.

Pięciu pasażerów odniosło obrażenia w wyniku połknięcia wody morskiej, jeden wymagał szwów, a dziesięciu innych odniosło drobne obrażenia. Otrzymali opiekę medyczną w szpitalu Koh Lipe, a następnie pozwolono im wrócić do kwater.

„Bandaja 19” zatonęła wkrótce po akcji ratunkowej. Władze zorganizowały transport uratowanych pasażerów na wyspy Phuket i Lanta, zapewniając wszystkim bezpieczeństwo po zdarzeniu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.