Tajskie szpitale powiadomione w związku z kryzysem zdrowotnym związanym z zanieczyszczeniem powietrza

KOMUNIKAT PRASOWY:

(NNT) – Szpitale publiczne w całej Tajlandii zostały poinstruowane, aby przygotowały się na przewidywany wzrost problemów z oddychaniem w związku z oczekiwanym wzrostem poziomu zanieczyszczenia powietrza w nadchodzących tygodniach. Ministerstwo Zdrowia Publicznego wydało tę dyrektywę w odpowiedzi na gwałtowny wzrost poziomu bardzo drobnych cząstek PM2.5 w kilku obszarach Bangkoku, w tym w Lat Krabang, Thon Buri, Bang Na i innych, gdzie stężenie przekroczyło 37.5 mikrograma na metr sześcienny w Niedziela (24 grudnia).

Stały Sekretarz Zdrowia Publicznego dr Opas Karnkawinpong powiedział, że oczekuje się, że system wysokiego ciśnienia z Chin spowoduje gromadzenie się substancji zanieczyszczających w Wielkim Bangkoku, na Równinach Centralnych, na północy i północnym wschodzie miasta. Prowincje, które mogą zostać dotknięte, to Chiang Mai, Chiang Rai, Phayao, Lampang, Udon Thani, Sakon Nakhon i inne.

Szpitale podlegające Ministerstwu Zdrowia Publicznego proszone są o przygotowanie się na zwiększoną liczbę przyjęć pacjentów ze względu na problemy zdrowotne związane z zanieczyszczeniem powietrza. Ministerstwo przyspiesza wdrażanie usług telemedycznych, aby pomóc grupom bezbronnym, takim jak dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze, osoby z przewlekłymi schorzeniami i pracownicy na świeżym powietrzu. Wiadomo, że zanieczyszczenie powietrza powoduje choroby układu oddechowego, problemy z sercem i naczyniami, zapalenie spojówek i problemy skórne.

Ministerstwo utworzyło także Centra Operacji Kryzysowych w zakresie Zdrowia Publicznego w Phitsanulok, Nonthaburi, Sing Buri i Samut Sakhon, aby poprawić dostęp do opieki zdrowotnej w tym okresie. Działania te mają na celu łagodzenie skutków zdrowotnych pogarszającej się jakości powietrza w kraju.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.