Najciekawsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: wiele łodzi wywróciło się i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 18 grudnia 2023 r. do niedzieli 24 grudnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Sędzia Sądu Prowincjonalnego Mukdahan odczytał wyrok w cieszącej się złą sławą sprawie o morderstwo „Nong Chompoo”, skazując pana Chaiphol Wipha, szerzej znanego jako wujek Phon, na 20 lat więzienia i oddalając zarzuty postawione jego żonie, pani Somporn Labpho lub ciotce Taena. Wujek Phon odwołał się od wyroku i obecnie przebywa na wolności za kaucją.
  2. Tajskie media krajowe podały aktualne informacje na temat niedawnego wypadku autokaru na linii Bangkok-Nathawi, Thap Sakae, Prachuap Khiri Khan, który miał miejsce 5 grudnia. W rezultacie zginęło 16 osób, a wiele osób zostało rannych. Incydent wywołał w Internecie poważną dyskusję na temat bezpieczeństwa transportu i autobusów w Tajlandii, w tym w zakresie zapewnienia kierowcom wystarczającej ilości odpoczynku. Wynika to z ustaleń faktycznych organów ścigania, które wydają się wskazywać na to, że kierowca zasnął.
  3. Tajlandzcy centralni funkcjonariusze śledczy i odpowiednie agencje rozpoczęły operację przeszukania w ośmiu lokalizacjach w Chonburi, Samut Prakan i Bangkoku, aby aresztować tajwańskiego potentata, który rzekomo wynajął byłego instruktora SEAL, aby usiłował zabić jego adoptowanego syna i żonę.
  4. Policjanci z Pak Kret otrzymali zgłoszenie, że stalowa szyna spadła z pociągu elektrycznego Pink Line na ziemię, powodując uszkodzenie wielu samochodów i słupa wysokiego napięcia na rynku Pak Kret w Nonthaburi. W chwili publikacji prasy część różowej linii, której to dotyczy, została zamknięta w celu zbadania przez odpowiednie agencje i urzędników w celu ustalenia dokładnej sekwencji zdarzeń, które doprowadziły do ​​upadku szyny. Na szczęście w tym wypadku nikt nie odniósł obrażeń.
  5. Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Był to co najmniej piąty przypadek wywrócenia się łodzi od piątku w Tajlandii (22 grudnia). W wielu przypadkach uczestniczyli zagraniczni turyści i łodzie wypływające w morze przy złej pogodzie, co doprowadziło do represji ze strony władz Departamentu Morskiego w przypadku małych statków wypływających przy złej pogodzie. Urzędnicy marynarki twierdzą, że mroźna pogoda w Tajlandii przyczyniła się do silnego wiatru, fal i wywrotek.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.