AKTUALIZACJA: Zaginięcie brytyjskiego turysty i tajskiego kucharza po wywróceniu się łodzi nurkowej w Phang Nga

Phang Nga-

Kontynuowano poszukiwania brytyjskiego turysty i tajskiego kucharza po tym, jak łódź nurkowa wywróciła się w pobliżu wyspy w dystrykcie Khura Buri.

Nasza poprzednia historia:

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Teraz aktualizacja:

Dowództwo Trzeciego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii powiedziało Phuket Express, że poszukiwania trwają od soboty (23 grudnia).rd) z poszukiwaniami morskimi i powietrznymi.

Tratwę ratunkową, która prawdopodobnie wypłynęła z łodzi nurkowej, odnaleziono w pobliżu wyspy Tachai w dystrykcie Thai Mueang, około 20 mil morskich od miejsca zdarzenia.

Ustalono, że dwie zaginione osoby to brytyjska turystka, zidentyfikowana jedynie jako Valeria, oraz tajska kucharka imieniem Lamai.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.