Pięć prowincji południowej Tajlandii dotkniętych powodzią

Południowa Tajlandia –

Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich (DDPM) informuje, że pięć prowincji na południu Tajlandii cierpi z powodu powodzi w związku z utrzymującymi się ulewnymi deszczami.

Jak podaje DDPM we wtorek (26 grudniath), od 22 grudniand do 26 grudniath2023 r. Pięć prowincji dotkniętych powodziami to Satun, Songkhla, Pattani, Yala i Narathiwat. W sumie dotknięte są 24 powiaty, 92 podokręgi, 384 wsie i 19,624 XNUMX rodziny.

Spośród tych pięciu prowincji najgorsza powódź występuje w Narathiwat, w której ucierpiało najwięcej rodzin – łącznie 16,680 XNUMX rodzin.

Zgłoszono zaginięcie czterech osób po tym, jak łódź wywróciła się podczas ewakuacji podczas powodzi w dzielnicy Rue Soa w Narathiwat. Zaginęły 89 i 63-letnie starsze kobiety oraz 2 i 8-letni chłopcy.

Gubernator Narathiwat, pan Tragoon Toetham, przeprowadził inspekcję obszarów zalanych w prowincjach i udzielił pomocy ofiarom powodzi.

Po posiedzeniu rządu we wtorek rano premier Tajlandii Srettha Thavisin również udał się z wizytą do Narathiwat i zaoferował swoje wsparcie.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.