Premier odwiedza obszary dotknięte powodzią w Narathiwat

KOMUNIKAT PRASOWY:

NARATHIWAT (NNT) – Premier Srettha Thavisin złożył wizytę w prowincji Narathiwat w dniu 26 grudnia, aby zaradzić trwającej poważnej powodzi w dystrykcie Ra-ngae. Premier, w towarzystwie urzędników rządowych, udzielił wsparcia ponad 200 ofiarom powodzi, w tym osobom starszym i dzieciom, które znalazły schronienie w lokalnym ośrodku pomocy.

Podczas wizyty Srettha podkreśliła potrzebę wprowadzenia lepszych systemów wczesnego ostrzegania przed powodzią, uznając częsty charakter takich katastrof. Rozdał pomoc humanitarną, współpracował z zespołami medycznymi oraz podziękował funkcjonariuszom i wolontariuszom za ich wysiłki na rzecz pomocy dotkniętym społecznościom.

Premier przekazał także lokalnym rolnikom darowizny w postaci paszy dla zwierząt królewskich i sprawdził mobilną kuchnię obsługiwaną przez wojsko, serwującą żywność ofiarom powodzi.

Przed zakończeniem swojej podróży Srettha odwiedził społeczność zniszczoną przez trwające powodzie, aby uzyskać więcej informacji na temat kryzysu. Podkreślając krytyczną potrzebę gotowości, wezwał do wdrożenia kompleksowych strategii zarządzania i łagodzenia utrzymującego się zagrożenia, jakie stwarzają powodzie w prowincji i na całym Dalekim Południu.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.