Dwóch mężczyzn z Birmy aresztowanych po bójce na noże w Patongu

Patong –

Dwóch mężczyzn z Birmy zostało aresztowanych po nocnej bójce na noże w pobliżu hotelu w Patong.

Policja w Patong została powiadomiona o zdarzeniu po północy o godzinie 0:45. we wtorek (26 grudnia) przed barem przy hotelu przy ulicy Pracha Nukroh. Świadkowie powiedzieli policji, że grupa nastolatków na motocyklach goniła inną grupę. Świadkowie twierdzą, że słyszeli dźwięk przypominający strzał.

Policja sprawdziła miejsce zdarzenia i sprawdziła nagrania z pobliskiego monitoringu. Policja znalazła jedynie kulki petard. W pobliżu nie znaleziono żadnych śladów strzałów.

Policja znalazła 23-letniego Teana Pei i MR. WIN SITHU, 21 lat, obaj obywatele Birmy, w pobliżu miejsca zdarzenia. Powiedzieli policji, że siedzieli na plaży, kiedy zaatakowało ich około siedmiu innych mężczyzn z Birmy, z którymi mieli wcześniej konflikt. Niektórzy z nich nosili noże. Obaj uciekli, ale mężczyźni z Birmy nadal ich gonili. Jeden z nich rzekomo uderzył nożem motocykl, po czym zaczął uciekać.

Policja w końcu aresztowała dwóch podejrzanych, których zidentyfikowano jako MR. TAJ, 19 lat i MR. STRONA IAN, 21 lat, obaj obywatele Birmy. Zabezpieczono przy nich nóż o długości 50 centymetrów. Zostali aresztowani w obozie wok w Soi Rong Wai przy Na Nai Road w Patong.

Zabrano ich na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszeli zarzuty atakowania innych osób i noszenia broni w miejscu publicznym.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.