Bangkok zajmuje pierwsze miejsce pod względem globalnej liczby turystów w 2023 r. i jest najczęściej odwiedzanym miastem

Krajowy —

W niedawnym raporcie World of Statistics Bangkok został uznany za najczęściej odwiedzane miasto na świecie w 2023 r., przyjmując oszałamiającą liczbę 22.78 miliona gości. Warto zauważyć, że Tajlandia może pochwalić się trzema miastami w pierwszej dwudziestce, przy czym Phuket zajmuje 20. miejsce, a Pattaya zajmuje 14. miejsce.

27 grudnia 2023 r. World of Statistics opublikowało swój ranking, przedstawiający 20 miast z całego świata, które zajmują najwięcej miejsca pod względem liczby przyjazdów turystów w danym roku. Trzy miasta Tajlandii – Bangkok, Phuket i Pattaya – wyróżniają się na prestiżowej liście wraz z tętniącą życiem stolicą Bangkoku, zapewniając pierwsze miejsce z 22.78 milionami odwiedzających.

Rankingi rozwijają się dalej, a Paryż we Francji zajmuje drugie miejsce z 19.10 milionami turystów, a tuż za nim plasuje się Londyn w Anglii z 19.09 milionami gości. Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zajmuje czwarte miejsce z 15.93 milionami odwiedzających, a Singapur zajmuje piąte miejsce z 14.67 milionami turystów.

Inne godne uwagi miasta w pierwszej dwudziestce to Kuala Lumpur w Malezji (20.), Nowy Jork w USA (6.), Stambuł w Turcji (7.), Tokio w Japonii (8.) i Antalya w Turcji (9.). Na liście znajdują się także Seul w Korei Południowej (10.), Osaka w Japonii (11.), Mekka, Arabia Saudyjska (12.), Phuket w Tajlandii (13.), Pattaya w Tajlandii (14.), Mediolan, Włochy (15.), Barcelona, Hiszpania (16.), Palma, Hiszpania (17.), Bali, Indonezja (18.) i Hongkong (19.).

Według World of Statistics Phuket odwiedziło 9.89 miliona gości, a Pattaya 9.44 miliona.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.