Władze Tajlandii rozpoczynają noworoczną kampanię na rzecz bezpieczeństwa drogowego, mającą na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ryzyka jazdy pod wpływem alkoholu

Krajowy-

W dniu 10 grudnia 30 r. o godzinie 27:2023 Wicepremier Anutin Charnvirakul wraz z właściwymi organami zorganizował konferencję dotyczącą inicjatywy działań zapobiegawczych mających na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych dla bezpieczeństwa kierowców w okresie świąt noworocznych.

Anutin publicznie ujawnił, że rząd Tajlandii uważa bezpieczeństwo kierowców za najwyższy priorytet, szczególnie w okresie świąt noworocznych, kiedy wiele osób podróżuje do swoich rodzinnych miast lub odwiedza atrakcje turystyczne. Ryzyko wypadków drogowych może być większe niż zwykle.

Rząd Tajlandii zintegrował wszystkie odpowiednie agencje w celu egzekwowania środków bezpieczeństwa drogowego podczas obchodów Nowego Roku. Celem jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, ofiar i obrażeń do co najmniej 5% w porównaniu ze statystykami z tego samego okresu ostatnich 3 lat, powiedział Anutin.

Ponadto tajskie organy ścigania ściśle zintensyfikują środki bezpieczeństwa we wszystkich aspektach, w tym w zakresie kierowców, dróg, pojazdów i środowiska. Drogi muszą być utrzymywane w dobrym stanie, ponadto pojazdy muszą być regularnie konserwowane, szczególnie w transporcie publicznym, wyposażenie bezpieczeństwa, a warunki pracy kierowców muszą być przygotowane przed wyjazdem na drogę – zauważył Anutin.

Anutin ostrzegł ponadto, że osoby prowadzące samochód pod wpływem alkoholu będą narażone na ryzyko życia oraz że inni kierowcy i dostawcy usług rozrywkowych muszą ściśle przestrzegać przepisów, aby ograniczyć liczbę wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu.

Rząd Tajlandii omówił także nowy program bezpieczeństwa ruchu drogowego, mający na celu poprawę umiejętności myślenia i bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży jako obowiązkowy system edukacji, uważa Anutin.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.