Trzy osoby uratowane po przedostaniu się wody do łodzi na wyspie w Phuket

Phuket -

Trzy osoby zostały uratowane po tym, jak woda wyciekła do łodzi na wyspie w Phuket.

Dowództwo Trzeciego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii powiedziało Phuket Express, że na początku tego tygodnia zostali powiadomieni o sytuacji awaryjnej z łodzi Atica w pobliżu Green Island (Koh Khaew). Szybko dotarli na miejsce, a trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta – zostały uratowane i bezpiecznie dotarły do ​​portu głębinowego w Wichit. Kobieta miała problemy zdrowotne i musiała poruszać się na wózku inwalidzkim.

Trzej uratowani ludzie powiedzieli funkcjonariuszom, że weszli do morza, aby sprawdzić silnik łodzi, ale do łodzi przedostała się woda. Kapitan łodzi stwierdził, że silnik jest zepsuty, więc zdecydował się popłynąć łodzią na najbliższą wyspę, Zieloną Wyspę, jednocześnie wzywając i czekając na pomoc.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.