Dwudziestu ośmiu Chińczyków z wizami turystycznymi aresztowanych za nielegalną pracę na budowie Thalang

Thalang –

Dwadzieścia osiem Obywatele Chin, którzy wjechali do kraju z wizami turystycznymi, zostali aresztowani po tym, jak przyłapano ich na nielegalnej pracy na placu budowy w Cherng Talay.

Policja Regionu 8 powiedziała Phuket Express, że we wtorek (26 grudniath) wraz z Urzędem Pracy w Phuket dokonali inspekcji placu budowy hotelu w Baan Layan. Aresztowano dwudziestu ośmiu obywateli Chin, w tym 27 mężczyzn i kobietę.

Znaleziono ich przy pracach budowlanych i wykończeniowych. Kiedy zobaczyli funkcjonariuszy tajskich organów ścigania, próbowali uciec, ale wszyscy zostali aresztowani. Zabrano ich na komisariat policji w Cherng Talay, gdzie usłyszeli zarzuty pracy bez pozwolenia.

Powiedzieli tłumaczowi, że wjechali do kraju na podstawie wiz turystycznych. Chińczyk zidentyfikowany jedynie jako pan Her odebrał ich z międzynarodowego lotniska w Phuket, aby udać się do obozu pracy. Nie byli zmuszani do pracy, zaczynali pracę o godzinie 8:00. przed przerwą na lunch w południe i ponownym rozpoczęciem pracy o 1:30. do 5:30.

Otrzymywali 3,000 bahtów dziennie, ale powiedziano im, że otrzymają wynagrodzenie dopiero po przepracowaniu dwóch miesięcy. Pan Her opiekował się nimi również na obozie pracy. Nazwy placu budowy i firmy nie ujawniła tajska policja.

Nie było jasne, czy Her został wyśledzony i czy zostaną mu postawione jakiekolwiek zarzuty prawne.

Podobne artykuły:

Trzydziestu obywateli Chin zostało aresztowanych po tym, jak przyłapano ich na nielegalnej pracy na placu budowy w Thalang.

Polityka tajskiego rządu dotycząca bezpłatnych wiz dla turystów z Chin i Kazachstanu została zatwierdzona w Royal Gazette i opublikowana we wtorek, 19 września.

Premier Tajlandii Srettha Thavisin z radością przyjęła inauguracyjny chiński lot w ramach inicjatywy zniesienia wiz w poniedziałek 25 września.

Phuket wita turystów z Chin w ramach programu zwolnienia z obowiązku wizowego do Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.