Czternastu zagranicznych turystów uratowano po przedostaniu się wody do łodzi w Phang Nga

Phang Nga-

Czternastu zagranicznych turystów i dwóch Tajlandczyków zostało uratowanych po tym, jak woda wyciekła do łodzi w dzielnicy Khura Buri.

Park Narodowy Similan powiedział Phuket Express, że na początku tego tygodnia z łodzi nurkowej w pobliżu wyspy Bon powiadomiono ich, że do łodzi przedostała się woda, której nie udało się szybko usunąć.

Inna łódź, która znajdowała się w pobliżu, pomogła przenieść na łódź 14 zagranicznych turystów i dwóch Tajów, czekających na pomoc ze strony służb parku narodowego.

Wszystkie zaangażowane osoby w końcu bezpiecznie dotarły do ​​molo Thap Lamu w dzielnicy Thai Mueang. Łódź została bezpiecznie wyciągnięta na ląd.

Dokładna przyczyna zdarzenia była nadal ustalana w chwili publikacji prasy.

Podobne zdarzenia miały miejsce ostatnio na południu i w Pattaya:

Około siedemdziesięciu turystów ewakuowano po tym, jak woda wyciekła do nocnego promu, który ostatecznie zatonął w pobliżu wyspy Ang Thong.

Jeden obcokrajowiec i jeden Tajlandia nadal są zaginieni po wywróceniu się łodzi nurkowej w dzielnicy Khuri Buri.

Czterech Rosjan i tajski przewodnik zostali uratowani po wywróceniu się łodzi w Mueang Phang Nga.

Katamaran przewożący 29 osób, w większości zagranicznych turystów, wywrócił się dziś wieczorem, 23 grudnia 2023 r., w pobliżu plaży Dongtan, po przybyciu z Koh Larn o zachodzie słońca. Było sześć drobnych obrażeń.

Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Trzy osoby zostały uratowane po tym, jak woda wyciekła do łodzi na wyspie w Phuket.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.