34 ofiary śmiertelne i 339 wypadków drogowych zgłoszonych w Tajlandii pierwszego dnia nowego roku Siedmiodniowa kampania na rzecz bezpieczeństwa drogowego

ZDJĘCIE: Ratunek dla smoków Prachinburi

Tajlandia -

Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował (30 grudnia) pierwszego dnia (34 grudnia) noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Tajlandii doszło do łącznie 335 zgonów, 339 obrażeń i 29 wypadków drogowych ( 29 grudnia 2023 r. do 4 stycznia 2024 r.).

Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość (39.23%), a w dalszej kolejności jazda pod wpływem alkoholu (23.01%).

Najwięcej wypadków z udziałem motocykli (86%). Czterdzieści jeden procent wypadków drogowych miało miejsce najczęściej na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce pomiędzy godziną 6:01. do 9:00 (8.13%).

Najwięcej wypadków i obrażeń miało miejsce w Khon Kaen (północno-wschodnia Tajlandia) (24 razy i 23 osoby ranne). Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych była Prachinburi (4 zgony).

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.