515 przypadków jazdy pod wpływem alkoholu w pierwszym dniu siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Tajlandii

ZDJĘCIE: Khaosarn Mueang Prakan

Tajlandia -

Tajski Departament Probacji zgłosił w sumie 515 przypadków jazdy pod wpływem alkoholu w Tajlandii pierwszego dnia (29 grudniath) noworocznej kampanii „Siedmiodniowe bezpieczeństwo na drogach”.

Liczba spraw związanych z jazdą pod wpływem alkoholu stanowi 95.02 procent pozostałych spraw w kampanii kuratorskiej i stanowi zdecydowaną większość przypadków.

Trzy prowincje z największą liczbą przypadków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu to Samut Prakan z 78 przypadkami, następnie Bangkok z 69 przypadkami i Nonthaburi z 53 przypadkami.

Porównując liczbę spraw w pierwszym dniu kampanii w ubiegłym roku ustalono, że liczba skazanych, którzy zostali skierowani do kuratorów, wyniosła 214. W tym roku jest to 301 osób, co oznacza wzrost o 58 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem kampanii .

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.