Ogromny żółw skórzasty składa 139 jaj na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Największy żółw morski matek skórzany roku w Phang Nga złożył 139 jaj na plaży w Phang Nga.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w piątek (30 grudniath) matka żółwia morskiego skórzastego złożyła jaja na plaży na terenie Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang. DMCR znalazło gniazdo żółwia skórzastego zawierające 139 jaj, z czego 102 to jaja płodne.

To największy żółw morski ze skóry matki roku w Phang Nga. Jest to czwarty żółw morski skórzasty-matka, który złożył jaja w Parku Narodowym Khao Lampi-Hat Thai Mueang i piąty żółw morski skórzasty-matka, który złożył jaja w Phang Nga.

Jaja przeniesiono w bezpieczniejsze miejsce na plaży, gdzie woda morska nie mogła dotrzeć do gniazda. Urzędnicy DMCR oświadczyli, że za około 60 dni wyklują się młode żółwie skórzane.

Podobne artykuły:

Żółw skórzasty złożył 118 jaj na plaży w dystrykcie Tai Mueang.

Żółw skórzasty złożył 125 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Żółw skórzasty złożył 103 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Żółw skórzasty złożył 112 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.