Turystyka w Krabi gwałtownie rośnie: ponad 3.4 miliona gości w 2023 r., przewiduje się, że podczas obchodów Nowego Roku przychód wyniesie 1 miliard bahtów

Krabi—

30 grudnia 2023 r. pan Aman Madadam, dyrektor biura TAT w Krabi, publicznie ujawnił sytuację w zakresie turystyki w Krabi w 2023 r. Poinformowano, że od stycznia do listopada Krabi odwiedziło ponad 3.4 mln turystów.

Według statystyk Amana było 1,916,307 1,495,609 67.79 turystów tajskich i 26 XNUMX XNUMX turystów zagranicznych. Średnie obłożenie hotelu wyniosło XNUMX%, co dało całkowity dochód z turystyki w wysokości XNUMX miliardów bahtów.

Dyrektor biura TAT w Krabi dodał ponadto, że podczas obchodów Nowego Roku wiele osób odwiedziło Krabi w wielu obszarach, takich jak wyspa Phi Phi, zatoka Railay, Ao Nang, a zwłaszcza zatoka Maya, którą codziennie odwiedza ponad 6,000 turystów, co generuje ponad 2 milion bahtów.

Władze prowincji Krabi i odpowiednie agencje zapewniły bezpieczeństwo życia i mienia turystów podczas obchodów Nowego Roku. Szacuje się, że Krabi i inne atrakcje turystyczne odwiedzi ponad 60,000 1 turystów, co wygeneruje ponad XNUMX miliard bahtów podczas świąt noworocznych, zauważył dyrektor biura TAT w Krabi.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.