Tajlandia zgłasza łącznie 128 zgonów w ciągu trzech dni noworocznej siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

ZDJĘCIE: Ruam Katanyu Bang Kaen

Tajlandia -

Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował w poniedziałek (1 stycznia) o sumie 128 zgonów, 1,151 obrażeń i 1,150 wypadków drogowych w ciągu trzech dni (29 grudnia – 31 grudnia) Nowego Roku Siedmiodniowego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampania w Tajlandii (29 grudnia 2023 – 4 stycznia 2024).

Najwyższa łączna liczba wypadków drogowych i obrażeń w ciągu trzech dni (29 grudnia – 31 grudnia) miała miejsce w Kanchanaburi (44 razy, 43 osoby ranne). Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Bangkoku (8 zgonów).

Trzeciego dnia kampanii (31 grudnia) DDPM poinformowało, że w 51 wypadkach drogowych zginęło 416 osób, a 424 zostało rannych.

Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość (37.26%), a w dalszej kolejności jazda pod wpływem alkoholu (32.78%).

Najwięcej wypadków z udziałem motocykli (86.91%). Trzydzieści siedem procent wypadków drogowych miało miejsce najczęściej na drogach krajowych. Większość wypadków miała miejsce pomiędzy godziną 0:01 a godziną 0:10. do 8.02:XNUMX rano (XNUMX%).

Najwięcej wypadków miało miejsce w Kanchanaburi na zachodzie Tajlandii (18 razy). Najwięcej obrażeń odnotowano w Nakhon Si Thammarat (20 urazów). Prowincje z największą liczbą ofiar śmiertelnych to Nakhon Phanom i Udon Thani (4 zgony).

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.