Tajlandia zgłasza łącznie 71 zgonów w ciągu dwóch dni noworocznej siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

ZDJĘCIE: Korattimes

Tajlandia -

Tajski Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich (DDPM) poinformował w niedzielę (31 grudnia) o sumie 71 ofiar śmiertelnych, 739 rannych i 724 wypadkach drogowych w ciągu dwóch dni (29 grudnia – 30 grudnia) Nowego Roku Siedmiodniowego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampania w Tajlandii (29 grudnia 2023 – 4 stycznia 2024).

Najwyższa łączna liczba wypadków drogowych w ciągu dwóch dni (29 grudnia – 30 grudnia) miała miejsce w Khon Kaen (31 razy). Prowincje z największą liczbą obrażeń to Khon Kaen i Tak (30). Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Prachin Buri i Bangkoku (5 zgonów).

Drugiego dnia kampanii (30 grudnia) DDPM poinformowało, że w 37 wypadkach drogowych zginęło 404 osób, a 385 zostały ranne.

Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość (34.55%), a w dalszej kolejności jazda pod wpływem alkoholu (22.60%).

Najwięcej wypadków z udziałem motocykli (85.29%). Trzydzieści osiem procent wypadków drogowych miało miejsce najczęściej na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce pomiędzy godziną 6:01. do 9:00 (9.61%).

Najwięcej wypadków i obrażeń miało miejsce w Tak, na zachodzie Tajlandii (18 razy i 18 obrażeń). Prowincją z największą liczbą ofiar śmiertelnych był Bangkok (4 zgony).

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.