Ogółem 2,864 przypadki jazdy pod wpływem alkoholu zgłoszono w ramach trzydniowej tajlandzkiej kampanii „Siedmiodniowe bezpieczeństwo drogowe”

ZDJĘCIE: Ruam Katanyu

Tajlandia -

Tajski Departament Probacji zgłosił w sumie 2,864 przypadki jazdy pod wpływem alkoholu w Tajlandii w ciągu trzech dni (29 grudnia – 31 grudnia) noworocznej akcji „Siedmiodniowe bezpieczeństwo w ruchu drogowym” (29 – 2023)

Liczba spraw związanych z jazdą pod wpływem alkoholu stanowi 97.75 procent pozostałych spraw w kampanii kuratorskiej i stanowi zdecydowaną większość przypadków.

Trzy prowincje z największą liczbą przypadków jazdy pod wpływem alkoholu w ciągu trzech dni to Bangkok i Samut Prakan ze 198 przypadkami, następnie Nongkhai ze 176 przypadkami i Nonthaburi ze 150 przypadkami.

Pewnego sylwestrowego dnia (31 grudnia) liczba ta wyniosła 2,247 przypadków jazdy pod wpływem alkoholu.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.