Żółw skórzasty składa 120 jaj po Nowym Roku w Phang Nga – wideo

Phangnga –

Skórzany żółw morski złożył 120 jaj na plaży w dzielnicy Thai Mueang jako idealny prezent noworoczny.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że we wtorek (2 styczniand) wczesnym rankiem matka żółwia skórzastego złożyła jaja na plaży na terenie Parku Narodowego Khao Lampi-Hat Thai Mueang.

DMCR znalazło gniazdo żółwia skórzastego zawierające 120 jaj, z czego 78 było jajami płodnymi. Jaja przeniesiono w bezpieczniejsze miejsce na plaży, gdzie woda morska nie mogła dotrzeć do gniazda. Urzędnicy DMCR oświadczyli, że za około 60 dni wyklują się młode żółwie skórzane.

Jest to pierwszy żółw morski skórzasty, który złożył w tym roku jaja w Phang Nga.

Podobne artykuły:

Żółw skórzasty złożył 118 jaj na plaży w dystrykcie Tai Mueang.

Żółw skórzasty złożył 125 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Żółw skórzasty złożył 103 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Żółw skórzasty złożył 112 jaj na plaży w dystrykcie Thai Mueang.

Największy żółw morski matek skórzany roku w Phang Nga złożył 139 jaj na plaży w Phang Nga.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.