Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemiec aresztowany za usiłowanie morderstwa i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają od poniedziałku 25 grudnia do niedzieli 31 grudnia 2023 r.

1. Rosjanin został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rzekomo brał udział w usiłowaniu zabójstwa cudzoziemca.

Urząd imigracyjny w Phuket potwierdził, że Rosjanin aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket rzekomo wynajął bandytę, aby zastrzelił innego Rosjanina przy Boat Avenue w Cherng Talay.

Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

2. Coroczne ceremonie religijne odbyły się pod Ścianą Pamięci Tsunami w Maikhao z okazji 19th rok pamięci ofiar tsunami w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2004 r. na Phuket.

W The Phuket Express składamy kondolencje ocalałym i członkom rodzin ofiar.

3. Dwudziestu ośmiu obywateli Chin, którzy wjechali do kraju z wizami turystycznymi, zostało aresztowanych po tym, jak przyłapano ich na nielegalnej pracy na placu budowy w Cherng Talay.

Znaleziono ich przy pracach budowlanych i wykończeniowych. Otrzymywali 3,000 bahtów dziennie, ale powiedziano im, że otrzymają wynagrodzenie dopiero po przepracowaniu dwóch miesięcy.

4. W Phuket zanotowano łącznie cztery wypadki drogowe, w których pierwszego dnia (29 grudnia) doszło do czterech obrażeńth) noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Phuket ogłosił w sumie 12 wypadków drogowych, w których 12 zostało rannych w ciągu dwóch dni (29 grudnia – 30 grudnia) noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (29 grudniath, 2023 do 4 stycznia 2024).

Nie zgłoszono żadnych zgonów.

5. Rosyjski nastolatek został aresztowany po tym, jak rzekomo próbował użyć noża, aby podciąć szyję własnej matce w Thalang.

Młody Rosjanin przybył na komisariat policji turystycznej w Phuket w szoku i mógł być podejrzanym.

To tyle na ten tydzień, Szczęśliwego Nowego Roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.