Pracownik Parku Narodowego Krabi ranny w wyniku rany postrzałowej po bójce z innym pracownikiem

Muang Krabi –

Pracownik Parku Narodowego Hat Noppharat Thara Mu Ko Phi Phi odniósł obrażenia w wyniku rany postrzałowej po walce z innym pracownikiem w parku.

Szef parku narodowego, Yutthapong Damsrisuk, powiedział Phuket Express, że obaj pracownicy byli wcześniej przyjaciółmi, ale zawsze się kłócili i walczyli. Tym razem 2 stycznia 2024 roku jeden z nich otworzył ogień do drugiego w ich rezydencji na stacji w parku narodowym w związku z nieujawnioną kłótnią.

Pracowali w parku narodowym przez ponad rok i byli pracownikami usług turystycznych Maya Bay. Obaj pracownicy zostali natychmiast zwolnieni ze stanowisk w parku narodowym.

Dziś rano podczas zdarzenia nie było wielu turystów, a zdarzenie miało miejsce na terenie stacji i nie miało wpływu na turystów ani obszary turystyczne – stwierdził Yutthapong.

Dochodzenie w sprawie incydentu jest nadal badane, a policja i urzędnicy parku narodowego badają przyczyny konfliktu. Oczekuje się, że obie osoby zostaną przesłuchane przez policję.

Ani policja, ani Yutthapong nie zidentyfikowały dwóch mężczyzn biorących udział w strzelaninie.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.