Tajlandia powita dziewięć nowych linii lotniczych w 2024 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

(NNT) – Rząd stawia sobie za cel przyciągnięcie 40 milionów zagranicznych turystów w 2024 r. w porównaniu z 27 milionami w 2023 r., czemu będzie sprzyjać uruchomienie dziewięciu nowych linii lotniczych. Cel ten został osiągnięty w momencie, gdy krajowa branża turystyczna wykazuje oznaki ożywienia po pandemii Covid-19, czemu sprzyjają złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu i ponowne otwarcie granic międzynarodowych.

Nowe linie lotnicze, które rozpoczną działalność to Asian Aerospace Service, Siam Seaplane, Naprawdę Cool Air, Avanti Air Sarter, Landarch Airlines, Bangkok Helicopter Services, Pattaya Airways, Asia Atlantic Airlines i P80 Air. Część z nich skoncentruje się na lotach regionalnych i krajowych, inne natomiast zwiększą przepustowość tajlandzkiego rynku lotniczego, potencjalnie obejmując trasy międzynarodowe.

Te linie lotnicze otrzymują wsparcie finansowe od rządu, który przewiduje, że utworzą miejsca pracy i pobudzą wzrost gospodarczy. W 2023 r. tajskie lotniska obsłużyły około 100 mln pasażerów, a Airports of Thai Plc (AOT) prognozuje dalszy wzrost do 130 mln pasażerów w roku podatkowym 2024. Prognoza ta wskazuje na powrót do poziomu liczby pasażerów zbliżonego do sprzed pandemii, jaki zaobserwowano w 2019 r.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Tajlandii (CAAT) również przewiduje odrodzenie się branży lotniczej w 2024 r., co jest zgodne z ogólnymi oczekiwaniami dotyczącymi ożywienia gospodarczego do stanu niemal sprzed pandemii. Rozwój ten może znacząco przyczynić się do rozwoju sektora turystycznego i gospodarczego Tajlandii w nadchodzącym roku.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.