Tajlandia planuje osiągnąć ogromne przychody z turystyki w 2024 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

(NNT) – Rząd koncentruje się na sektorze turystycznym, aby w tym roku wygenerować 3.5 biliona bahtów, promując Tajlandię jako kierunek całoroczny. W 2023 roku kraj odwiedziło ponad 27 milionów turystów, na czele z gośćmi z Malezji i Chin. Od stycznia do grudnia liczba turystów osiągnęła 27.25 mln, zgodnie z celami rządowymi.

Największy udział w tych liczbach miały Malezja, Chiny, Korea Południowa, Indie i Rosja. Celem rządu jest zwiększenie przychodów z turystyki poprzez wyróżnianie zarówno popularnych, jak i mniej znanych lokalizacji.

Cel przychodów jest podzielony na turystykę krajową (1 bilion bahtów) i międzynarodową (2.5 biliona bahtów). Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) i Tajska Izba Handlowa aktywnie promują takie prowincje jak Phrae, Lampang i Nakhon Sawan ze względu na ich niewykorzystany potencjał turystyczny.

TAT podkreśla pozytywny wpływ polityki bezwizowej na kraje takie jak Kazachstan, Chiny i Rosja, planując rozszerzenie tych korzyści. Trwa także dyskusja na temat wprowadzenia wiz wielokrotnego wjazdu.

Operatorzy turystyczni również wzywają do dalszego wsparcia rządu, podkreślając gospodarcze znaczenie turystyki, szczególnie w regionach bramnych, takich jak prowincja Nakhon Ratchasima, słynąca z trzech obiektów wpisanych na listę UNESCO.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.