Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: powodzie, katastrofy na łodziach i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 25 grudnia 2023 r. do niedzieli 31 grudnia 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!
  1. Turystyczna łódź motorowa „Bandaya 19” wywróciła się w niedzielę (3 grudnia) w pobliżu wyspy Bubu, około 24 km od wyspy Lipe w Satun. Łódź przewoziła 73 turystów, w tym 3 dzieci i 4 członków załogi.

Czternastu zagranicznych turystów i dwóch Tajlandczyków zostało uratowanych po tym, jak woda wyciekła do łodzi w dzielnicy Khura Buri.

To był bardzo trudny tydzień ze względu na katastrofy łodzi w pobliżu Tajlandii.

2. Pan Surapong Piyachote, wiceminister transportu, publicznie ujawnił informacje o śledztwie dotyczącym szyny konduktorskiej, która spadła z linii Pink Line na stacji MRT Samakkhi w Nonthaburi 4 grudnia o godzinie 45:24.

Dochodzenie jest nadal w toku.

3. Departament Zapobiegania Katastrofom i Łagodzenia ich (DDPM) informuje, że pięć prowincji na południu Tajlandii cierpi z powodu powodzi w związku z utrzymującymi się ulewnymi deszczami.

Premier Srettha Thavisin złożył wizytę w prowincji Narathiwat w dniu 26 grudnia, aby zaradzić trwającej poważnej powodzi w dystrykcie Ra-ngae.

O tej porze roku w południowej Tajlandii powodzie są zjawiskiem powszechnym, mimo że w pozostałej części Tajlandii panuje pora sucha.

4. W niedawnym raporcie World of Statistics Bangkok został uznany za najczęściej odwiedzane miasto na świecie w 2023 r., przyjmując oszałamiającą liczbę 22.78 miliona gości. Warto zauważyć, że Tajlandia może pochwalić się trzema miastami w pierwszej dwudziestce, przy czym Phuket zajmuje 20. miejsce, a Pattaya zajmuje 14. miejsce.

Media TPN zauważają jednak, że część prasy kwestionuje tę listę.

5. Tajski Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował (30 grudnia) pierwszego dnia (34 grudnia) noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa drogowego w Tajlandii doszło do łącznie 335 zgonów, 339 obrażeń i 29 wypadków drogowych ( 29 grudnia 2023 r. do 4 stycznia 2024 r.).

Tajski Departament Probacji zgłosił w sumie 515 przypadków jazdy pod wpływem alkoholu w Tajlandii pierwszego dnia (29 grudniath) noworocznej akcji „Siedmiodniowe bezpieczeństwo w ruchu drogowym” (29 – 2023).

Bądź bezpieczny na drogach!
To wszystko na ten tydzień. Szczęśliwego Nowego Roku!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.