W Phuket doszło do pierwszej śmierci w ramach siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego piątego dnia nowego roku

Phuket -

Phuket ogłosił pierwszą śmierć z 29 obrażeniami i 29 wypadkami w ciągu pięciu dni (29 grudnia 2023 r. – 2 stycznia 2024 r.) noworocznej, siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego (29 grudnia brth, 2023 do 4 stycznia 2024).

Biuro Departamentu Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof w Phuket przekazało w środę (3 stycznia) Phuket Express szczegóły piątego dnia kampanii na rzecz bezpieczeństwa (2 stycznia).

Piątego dnia (3 stycznia) doszło do 2 wypadków drogowych, w których 1 osoby zostały ranne i 2 śmierć. Do jednego wypadku drogowego, w wyniku którego jedna osoba została ranna, doszło w dzielnicy Mueang Phuket. W Thalang miały miejsce dwa wypadki drogowe, w których 1 osoba została ranna i 1 śmierć. W powiecie Kathu nie było wypadków drogowych.

W dwóch wypadkach drogowych uczestniczyli motocykliści, w jednym brał udział samochód dostawczy.

Trzy z nich miały związek z przekroczeniem prędkości.

Wszystkie trzy wypadki miały miejsce na prostych drogach.

W sumie w piątym dniu kampanii w Phuket doszło do jednej ofiary śmiertelnej.

33-letni kierowca płci męskiej zginął po zderzeniu jego pickupa z innym pickupem i sedanem w Thalang. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna zgłoszona w ramach noworocznej siedmiodniowej kampanii na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Phuket.

Phuket zgłasza łącznie 26 wypadków w ramach kampanii „Cztery dni nowego roku i siedem dni na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego”.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.